Kiedy wieczory robią się długie i chłodne, a rankiem wyjście spod kołdry wiąże się z dreszczem z zimna, warto zaopatrzyć się w miękki, otulający szlafrok. Ten element nocnej odzieży skutecznie zapewni ciepło, a w ulubionym kolorze czy wzorze – poprawi nastrój w pochmurne dni. Jak wybrać idealny ciepły szlafrok damski dla siebie?

Jaki szlafrok najlepszy na zimne dni?

Szlafrok, który ma służyć jesienią i zimą, powinien przede wszystkim dobrze chronić przed chłodem. Musi być wykonany z materiału o dobrych właściwościach termoizolacyjnych, ale jednocześnie nie powinien blokować przepływu powietrza,m bo będzie sprzyjał przegrzewaniu się i poceniu.
Najlepszym wyborem będą szlafroki z bawełny, flaneli, miękkiego pluszu, frotte. Szlafroki wiskozowe czy lniane lepiej zostawić na lato. Warto też zwrócić uwagę na grubość materiału oraz odpowiednią długość i samego szlafroka, i rękawów – zimą warto postawić na model dłuższy, lepiej chroniący przed zimnem.

Gdzie kupić ciepły szlafrok damski?

Ciepłe kobiece szlafroki można kupić zarówno w mniejszych butikach, jak i w sieciówkach. Sporą ofertą mogą pochwalić się także sklepy internetowe, zwłaszcza te specjalizujące się w sprzedaży odzieży nocnej.
Wybierając ciepły szlafrok, warto zwrócić uwagę na jakość materiału i wykończenia, ale i na krój. Ten musi być swobodny, luźny, nie może krępować ruchów ani powodować uczucia dyskomfortu. Ciekawą opcją są szlafroki z kapturem, który dodatkowo sprawia, że szlafrok jeszcze lepiej sprawdza się w chłodne wieczory.