Producenci bielizny zapewniają swoim klientkom szerokie możliwości wyboru. Tradycyjne biustonosze z fiszbinami nie są już uważane za obowiązkowy element garderoby. Równie dobrze sprawdzi się koronkowa braletka, która podtrzymuje biust bez metalowego usztywnienia. Poznajmy jej wady i zalety, aby dowiedzieć się, kto będzie zadowolony z takiego rodzaju stanika.

Czym różni się bralekta od miękkiego biustonosza?

Zarówno braletki, jak i miękkie biustonosze posiadają miseczki z nieusztywnionego materiału. Nie zawierają gąbek i wkładek, lecz delikatnie modelują piersi odpowiednio zszytą koronką, dzianiną czy siateczką. Zwykle są częściowo przezroczyste. Różnica polega na tym, że braletka nie posiada fiszbin i opiera się na trójkątnym kształcie miseczek. Biustonosz miękki może, ale nie musi być bezfiszbinowy i posiada zwykle okrągłe miseczki.

Zalety braletek – wygoda i naturalność

Popularność braletek wynika przede wszystkim z ich lekkości i swobody noszenia. Są niemal niewyczuwalne pod ubraniem, a jednocześnie nadają piersiom ładny kształt. Design braletki może być niezwykle seksowny i elegancki. Takie biustonosze spodobają się każdej kobiecie, która ceni naturalny wygląd swojego biustu.

Wady braletek – nie są dla każdego

Bralekta posiada jedną istotną wadę – niewystarczająco podtrzymuje bardzo duże biusty. Chociaż tworzone są coraz doskonalsze modele takich biustonoszy, panie noszące duży rozmiar stanika często zauważają, że braletka sprawdza się tylko podczas wypoczynku i niewielkiej aktywności. W innym wypadku może być potrzebne lekkie usztywnienie – sprawdzi się na przykład biustonosz semi-soft.

Nie każdemu odpowiada trójkątny kształt miseczek i koronkowy materiał. Jednak różnorodność braletek ułatwia znalezienie zadowalającego modelu, niezależnie od indywidualnych upodobań. Warto zapoznać się z różnymi wariantami miękkich biustonoszy w sklepie online obsessive.com, aby wybrać idealną bieliznę dla siebie.