Biurowy dress-code

Wiele firm w Polsce dość surowo podchodzi do kwestii wyglądu i ubioru, jednoznacznie określając wymagania w kwestii stroju. W innych z kolei zasady ubioru mogą wprawdzie nie być oficjalnie spisane i zakomunikowane, a jednak wszyscy uznają je za obowiązujące i mniej lub bardziej chętnie się do nich stosują. Czy wśród tych zasad jest miejsce na własny styl? Czy elementem biurowego stroju równie dobrze stać się może zielona lub bordowa koszula damska czy też marynarka?

Różne oblicza elegancji

Gdy myślimy o formalnym stroju kobiecym, pierwszym co przychodzi na myśl będzie pewnie czarna lub granatowa garsonka, uzupełniona białą lub jasnoniebieską bluzką. Jeśli nasz pracodawca zostawia nam jednak wolną rękę w wyborze koloru, warto przełamać ten schemat i sięgnąć po inne barwy – bynajmniej nie rezygnując jednocześnie z elegancji. Czarną garsonkę zamienić można na stylowy damski garnitur w tym samym kolorze. Zamiast białej bluzki pojawić się może ciemnozielona lub bordowa koszula damska. Całość nie straci na elegancji, a będzie wyglądać z pewnością bardziej oryginalnie i stylowo. https://lacoco.pl/koszule/355-bordowa-koszula-damska-a108.html

Co za dużo to nie zdrowo

Warto pamiętać, by w służbowym stroju wszelkie dodatkowe kolory wprowadzać w rozsądnych ilościach. Wybierając ciemnozieloną bluzkę czy też bordową koszulę damską nie uzupełniajmy stylizacji różowymi szpilkami czy żółtą torebką. Sięgnijmy raczej po dodatki w klasycznych, stonowanych barwach.