Kozaki damskie ze skóry naturalnej z takich miejsc to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla pań, które na pierwszym miejscu stawiają jakość. Takie obuwie jest nie tylko eleganckie i stylowe, ale również trwałe. Ważna jest nie tylko systematyczna impregnacja, która zwiększa odporność na wilgoć, zabrudzenia, czy też uszkodzenia mechaniczne powierzchni. Warto stosować się do poniższych porad.

Odpowiedni rozmiar obuwia

Planując zakup kozaków damskich ze skóry naturalnej należy zwrócić dużą uwagę na rozmiar. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to materiał, który po czasie dostosowuje się do stopy. Zakup zbyt dużych butów nie jest dobrym pomysłem – lepiej nie wybierać modeli rozmiar większych.

W przypadku kozaków damskich ważny jest także obwód cholewki. Zbyt obcisłe obuwie może powodować dyskomfort. Ponadto skóra będzie przesadnie naprężona, co zwiększa ryzyko uszkodzenia tworzywa.

Stosowanie wypełniaczy do butów

Wypełniacze do butów wspomagają utrzymanie ich pierwotnej formy. Właściwe przechowywanie także ma znaczenie. Wypełniacze można stworzyć samodzielnie lub zakupić gotowe. Są one dostępne w sklepach obuwniczych. Występują w wielu wariantach, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego. 

Należy zaznaczyć, że wypełnienie powinno znajdować się również w cholewce. Nie należy wypychać butów, gdyż w ten sposób można je niepotrzebnie rozciągnąć. Jeśli mamy taką możliwość, to przechowujmy buty w pozycji stojącej (np. w garderobie), a nie w ciasnym pudełku. Dzięki temu dłużej zachowają pierwotny fason i będą prezentować się nienagannie.