Szacuje się, że w łóżku podczas snu każdy człowiek spędza około 30% całego swojego życia. Nic więc dziwnego, że jak tylko się da, każdy stara się czas ten spędzać możliwie w jak najlepszych warunkach, kupując nie tylko odpowiednie łóżka i materace, lecz również wybierając bardzo skrupulatnie piżamę.

Jaki krój?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania męskiej piżamy jest to, czy ma to być model krótki, czy też może długi. Jak się okazuje, jest to sprawa o wiele prostsza, niż się może wydawać. Piżama męska krótka jest bowiem zarezerwowana jedynie na lato. To właśnie wtedy każdy stara się zachować możliwie jak największą przewiewność ciała i swobodę ruchów. W takich właśnie warunkach krótka piżama sprawdza się rewelacyjnie. Co innego jednak w zimie, gdy ciepło jest deficytowe. Wtedy też piżama musi stać się dłużą, aby jak najszczelniej opatulała całe ciało.

Jaki materiał produkcji?

Sam krój piżamy to jednak nie wszystko, ponieważ niezwykle ważne jest jeszcze to, z jakiego będzie ona wykonana materiału. Przede wszystkim poleca się w tym miejscu materiały naturalne. Te pochodzenia sztucznego, choć są bardzo tanie, to jednak nie są odpowiednie do bliskiego i długotrwałego kontaktu ze skórą. Mogą nawet w skrajnych przypadkach powodować podrażnienia i stany zapalne skóry. Modele naturalne ją chronią i zabezpieczają przed tego typu nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi dolegliwościami.