Odzież nocna ułatwiająca karmienie piersią to bardzo wygodne rozwiązanie doceniane przez wiele młodych matek. Dzięki pomysłowym projektom ubiór tego rodzaju ułatwia szybki dostęp do piersi i zapewnia wygodę noszącym go osobom. W sklepach odnaleźć można bardzo bogatą ofertę różnorodnych produktów z tej kategorii. Na co zwrócić uwagę, aby wybrana piżama do karmienia spełniała wszystkie swoje zadania?

Wygoda przede wszystkim

W okresie karmienia skóra na piersiach jest wyjątkowo wrażliwa. Zaleca się przywiązać szczególną wagę do jakości materiału, z jakiego wykonano ubranie. Odpowiednie będą tkaniny naturalne, takie jak bawełna. Powinny to być tworzywa wysokiej klasy z minimalną ilością syntetycznych domieszek. Dzięki temu warstwa odzieży będzie przewiewna i miękka w dotyku. Fason i rozmiar zaleca się dobrać tak, aby piżama nie zgniatała piersi. Warto również zwrócić uwagę na staranność wykonania szwów. Nie powinny się wpijać ani podrażniać skóry. Dobrym pomysłem będzie wybór egzemplarzy w ciemniejszych kolorach i z nadrukami, które zamaskują ślady ewentualnych wycieków pokarmu. Modele z wbudowanymi biustonoszami umożliwią umieszczenie wkładek laktacyjnych bezpośrednio pod nocną koszulą.

Komfort i dobre samopoczucie

Poszukując nocnej odzieży do karmienia piersią należy wybierać modele, które zapewnią maksymalną wygodę i będą wizualnie atrakcyjne dla noszącej je osoby. Podjęcie takiej decyzji z pewnością wpłynie korzystnie na samopoczucie.