plaszcze-damskie

Co sezon wraca do nas pytanie – jak wybrać płaszcz zimowy? Choć w sklepach odzież zimowa pojawia się już pod koniec wakacji, nieraz czeka nas długa i męcząca przeprawa przez sklepy.

Co piszczy w modzie?

W tym roku projektanci postawili na styl vintage. Kożuchy i futra okazują się najmodniejsze. Ciepłe płaszcze damskie na zimę w kratę pojawiały się wielokrotnie na wybiegach, więc warto wziąć je pod uwagę przy kompletowaniu swojej garderoby na zimę. Na czasie okazał się kolor granatowy i nude, czyli cielisty. Nieco odważniejsze osoby mogą postawić na kolor srebrny lub zwierzęce wzory, ale tu łatwo o przesadę. Złotym środkiem może okazać się jedna rzecz w cętki, która nie zdominuje naszej stylizacji. Szykowne są też futrzane dodatki, większość projektantów jak i sieciówek stawia jednak na futro sztuczne.

Ale czy ten płaszcz jest dobry?

A jeśli już znajdziemy modne okrycie wierzchnie, warto zastanowić się nad jego składem. Najcieplejsza jest wełna, a im jej wyższe miejsce na metce, tym samym większa cena. Warto pamiętać, że klasyczne płaszcze zimowe damskie są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Podobnie sytuacja ma się ze sportowymi płaszczami wykonanymi z puchu. Wypełnienie to najczęściej pióra kacze, ale alergicy powinni zainwestować w puch syntetyczny. Ta druga opcja również świetnie ogrzewa, a dodatkowo bezproblemowo przeżyje pranie w pralce.

Warto podczas wyboru płaszcza damskiego zwrócić uwagę na trendy lansowane przez projektantów. W sieciówkach znajdziemy tańsze odpowiedniki, które dzięki dobremu składowi okażą się inwestycją na kilka sezonów.