Kurtki bomberki damskie wróciły w wielkim stylu kilka sezonów temu i ciągle są na topie. Cieszą się ogromnym powodzeniem głównie ze względu na swój luźny look i wygodny krój. A przy tym pasują do bardzo wielu rzeczy.

Kurtka bomberka damska z różnych materiałów

Uniwersalność bomberek wynika z tego, że wykonywane są z różnych materiałów. Dzięki temu mogą być noszone na różne okazje. Dresowa bluza bomberka z nadrukowanym lub wyszytym kwiatowym wzorem będzie się prezentować zupełnie inaczej, niż satynowa, czarna i lśniąca bomberka.

Kurtka bomberka ze skóry może być elementem bardziej eleganckich stylizacji. Kwiatowe wzory idealnie pasują na randkę, a cekiny – na imprezę. To strój, który nadaje się na każdą porę roku, podszyta cieplejszą podszewką może nawet zastąpić kurtkę w czasie pierwszych jesiennych czy wczesnowiosennych dni,

Kurtka bomberka – jak nosić?

Najważniejsza zasada dotycząca komponowania strojów z bomberką damską w roli głównej brzmi – dół musi być wąski! Krój kurtki sprawia, że jest ona szeroka w ramionach, więc idealnie będzie wyglądała do jeansów, legginsów czy jegginsów. Jest to naprawdę połączenie idealne.

Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by dodać do niej dresową spódnicę dowolnej długości. Nie może być jednak za szeroka. Bomberka z satyny czy skóry może nawet służyć jako okrycie do sukienki. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, większość z nich to casualowe stylizacje.