Szykujesz wyprawkę dla dziecka? Nie zapomnij wtedy o odpowiednich produktach dla siebie! Wśród niezbędnych zakupów dla przyszłej mamy znajduje się bielizna poporodowa.

Dlaczego należy nosić bieliznę poporodową?


Właściwa bielizna po porodzie ma bardzo duże znaczenie – drogi rodne wymagają wtedy odpowiedniej rekonwalescencji, czemu sprzyja noszenie przewiewnych majtek. Dodatkowo, pomagają one w utrzymaniu podkładu poporodowego oraz wkładu chłonnego.

Wobec tego zamiast zwykłej bielizny warto zaopatrzyć się w majtki poporodowe, które będą bardzo pomocne podczas okresu połogu – w trakcie pobytu w szpitalu oraz w domu.

Jakie majtki poporodowe wybrać?


Najlepszym zakupem będą majtki poporodowe siateczkowe ze sklepu online Biustonoszedokarmienia.pl. To bielizna, która dostępna jest w dwóch wariantach – jako jednorazowa oraz wielorazowa. Ta jednorazowa nie nadaje się do prania i po użyciu należy ją wyrzucić. Ta wielorazowa przeznaczona jest do prania ręcznego lub w pralce.

Przyszłe mamy zazwyczaj preferują siateczkowe majtki poporodowe wielorazowe – są bardziej komfortowe, ponieważ produkuje się je z miękkich, delikatnych dla ciała materiałów. Można dostać je w różnych rozmiarach oraz fasonach – niskie i wysokie figi, szorty. Dodatkowo, takie majtki przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego w porównaniu z jednorazowymi.

Bieliznę poporodową można zakupić w aptekach, a także w sklepach oferujących artykuły dziecięce, gdzie oferowane są też inne produkty na wyprawkę dla niemowlęcia.