Parki damskie są popularne już od naprawdę kilku lat, nic nie wskazuje na to, aby miały wyjść szybko z mody. Jeżeli zatem ktoś planuje zakup kurtki parki w tym sezonie, bez wątpienia będzie to dobra inwestycja w garderobę.

Kurtki parki damskie

Parki są inspirowane bardzo mocno stylem militarnym. W sprzedaży są różne modele, można zatem znaleźć na przykład parki z pikowanymi skórzanymi rękawami, klasyczne zielone parki tuż przed kolano, albo parki trochę krótsze do połowy uda. Wiele modeli ma odpinaną podpinkę z futerka, dzięki czemu można je zakładać zimą gdy jest bardzo mroźno, ale też wiosną i jesienią, gdy jest zdecydowanie cieplej. Najbardziej popularny kolor parek to oczywiście zgniła zieleń, poza tym czerń oraz szarość. Parka sprawdzi się idealnie praktycznie u kobiety o każdym typie figury. To krótko ściągana w pasie za pomocą troczka, dzięki któremu ładnie podkreśla talię, a także nadaje sylwetce pożądanego kształtu klepsydry.

Z czym nosić kurtki parki damskie

Parki można nosić naprawdę na wiele sposobów, trzeba jedynie unikać stylizowania ich na zbyt elegancką modłę. Jest to bowiem kurtka o bardziej sportowym i militarnym rodowodzie, dlatego najlepiej wygląda po prostu z jeansami, prostymi spodniami chinosami, oraz odpowiednimi butami. Najbardziej klasyczne połączenie to parka noszona do butów oficerek, sztybletów, sztybletów albo tak modnych kilka lat temu sneakersów na podwyższonej podeszwie. Do parki pasuje wiele modeli torebek, w tym tak wciąż popularna listonoszki, albo trochę bardziej pojemne shopperki.