Wybór odpowiedniego fasonu piżamy damskiej nie jest sprawą prostą. Przede wszystkim powinien być on dostosowany do aktualnie panującej pory roku, ale także do preferencji osoby, która ją nosi. Na rynku można znaleźć wiele różnych fasonów piżam, które różnią się pomiędzy sobą wieloma aspektami.

Tradycyjna piżama

Wśród różnych rodzajów piżam damskich można w szczególności wyróżnić piżamę o tradycyjnym charakterze: https://intimiti.pl/pizamy. Składa się ona z takich elementów jak koszula oraz spodnie. Ten rodzaj stroju najczęściej wykonany jest z lekkich i przewiewnych materiałów, takich jak na przykład bawełna. Tradycyjna piżama damska najlepiej nadaje się do noszenia podczas chłodnych miesięcy.

Bielizna nocna

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnej piżamy jest bielizna nocna. Składa się ona z takich elementów stroju jak koszulka na ramiączkach, a także luźne majtki. Ten rodzaj piżamy idealnie nadaje się dla wszystkich kobiet, które cenią dużą swobodę ruchu podczas spania. Bielizna nocna najlepiej nadaje się do noszenia podczas ciepłych miesięcy w roku.

Koszula nocna

Wygodnym rodzajem piżamy jest także koszula nocna. Jest to strój, który swoim wyglądem przypomina sukienkę. W szczególności nadaje się ona dla wszystkich kobiet, które doceniają podczas spania dużą swobodę ruchu. Idealna będzie także dla młodych mam, ponieważ łatwo w niej można karmić dziecko i nie krępuje ruchów. Koszula nocna najlepiej nadaje się do używania podczas ciepłych miesięcy w roku, ale jeśli ma długi rękaw to z powodzeniem może być także noszona podczas chłodnych miesięcy.