Moda może być różna i bywa przystosowana do zmiennych realiów. To, co kiedyś było uważane za nowoczesne i ładne, dziś może być synonimem kiczu. Są jednak elementy ubioru, które ze względu na swoją funkcjonalność, noszą miano ponadczasowych. Przykładem mogą być spodnie dresowe, które dziś są elementem strojów estradowych takich gwiazd jak Miley Cyrus czy Rita Ora.

Szpilki i spodnie dresowe to nie wszystko

Dziwaczne połączenia są niejako wpisane w spiralę showbiznesu. Ciągłe szokowanie, szukanie niesztampowych rozwiązań i budzenie kontrowersji to czynniki, które powodują łączenie, na pozór niepasujących do siebie, elementów stroju. Zauważmy jednak, że dzisiejsza moda czerpie garściami z inspiracji celebrytów. To oni często tworzą własne kolekcje ubrań, w związku z czym kreują pewne potrzeby konsumentów, a w szczególności fanów poszczególnych gwiazd. Choć dresy męskie nie były niczym dziwnym na scenie, wszak raperzy tacy jak np. Eminem często ubierali ten rodzaj spodni, to jednak połączenie spodni dresowych męskich z wysokimi szpilkami budzi zdziwienie i bez wątpienia szokuje. 

Jak moda przekłada się na życie codzienne

Spodnie z dziurami, niegdyś szokujący pomysł, zarezerwowany jedynie dla najodważniejszych, dzisiaj nie wyróżnia się niczym specjalnym. Można powiedzieć, że jako społeczeństwo przywykliśmy do ciągłych, intensywnych zmian w dziedzinie mody. Jeśli powstanie coś szokującego, coś przyciągającego wzrok – szybko nam się to opatrzy i nudzi. Przed projektantami ubrań zatem stoi poważne wyzwanie – co zrobić, aby opinia publiczna zwróciła całą swoją uwagę na nową formę ubrania?