Zima to czas, gdy szczególnie mocno trzeba zadbać o to, w co będzie się na co dzień ubierało. Zbyt luźne ubranie lub też pozbawione jednego z kluczowych elementów może spowodować nie tylko dyskomfort, lecz także wyziębienie i wynikające z tego zagrożenie dla zdrowia. Jednym z kluczowych elementów garderoby, który pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu ciepła, są rękawiczki męskie zimowe. Jak jednak powinno się je wybierać?

Jaką konstrukcje wybrać?

Konstrukcja męskich zimowych rękawic jest jedną z najważniejszych spraw podczas dokonywania ich wyboru. Ma wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim na to, jak będą one ciepłe, oraz praktyczne.
W sklepach znaleźć można wersje pięciopalczaste oraz dwupalczaste. Rękawiczki, które posiadają jedynie dwie komory na palce, są o wiele cieplejsze, ponieważ taka konstrukcja powoduje mniejsze straty cieplne. Niestety są też o wiele mniej praktyczne, ponieważ umieszczenie czterech palców w jeden komorze znacznie zmniejsza możliwości chwytne dłoni. Wersja pięciopalczasta jest pod tym względem o wiele lepsza, jednak jest też nieco zimniejsza.

Izolacja termiczna

Drugą niezwykle istotną sprawą podczas wybierania męskich zimowych rękawic jest użyty w nich do ocieplenia materiał. Zdecydowanie poleca się w tym punkcie takie rękawice, które posiadają w swoim wnętrzu po prostu puch. Jest to najlepszy materiał izolacyjny, który dodatkowo jest dosyć lekki, więc nie będzie stanowił obciążenia dla dłoni, a także zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, więc nie będzie powodował zbyt intensywnego pocenia się dłoni.