Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele modeli półbutów męskich, dlatego też wielu Panów może mieć duży problem, aby wybrać konkretny model obuwia. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można odróżnić poszczególne przyszycia, przyszwy oraz różne rodzaje cholewki. Różne rodzaje półbutów męskich sprawdzą się w różnych okolicznościach, dlatego też warto je odróżniać.

Ja rozpoznać półbuty?

Większość półbutów dostępnych na rynku najłatwiej rozpoznać po cholewce. Jest to jedna ze składowych obuwia męskiego, która jak powszechnie wiadomo okrywa wierzchnią część stopy i podłoża. Cholewka zazwyczaj jest połączona z dolnymi brzegami bezpośrednio ze spodem obuwia. W popularnych brogsach pojawia się charakterystyczne szycie, z kolei oxfordy są ich pozbawione. Ważną częścią obuwia męskiego jest także nosek. Mowa tutaj o części cholewki, która zakrywa palce. Pamiętać należy o tym, że w dużej mierze to właśnie noski dodają półbutom męskim mniej lub bardziej formalny charakter. W półbutach z sznurowadłami można znaleźć także język. Jest to część cholewki, której podstawowym zadaniem jest właśnie zabezpieczanie stopy przed uciskaniem sznurowadeł. Kolejnym ważnym elementem butów jest ich podeszwa. Mowa tutaj oczywiście o tej części obuwia, która bezpośrednio styka się z podłożem. Wybór konkretnej podeszwy zależy tak naprawdę od przeznaczenia konkretnych modeli. W wielu męskich butach znaleźć można również obcas, który może być elementem podeszwy albo być do niej jedynie przybijany.

Czym charakteryzują się najpopularniejsze półbuty męskie?

Oxfordy to bez wątpienia najpopularniejsze półbuty męskie, które charakteryzują się zamkniętą przyszwą, dlatego też są dość smukłe. Zaletą tego typu konstrukcji jest to, że buty idealnie przylegają do stopy, dzięki czemu podnosi się komfort ich noszenia. Klasyczne oxfordy wyróżniają się niskim obcasem. Jeżeli chodzi o zdobienia, to można znaleźć modele, które mają specjalne szwy za palcami, jak i również półbuty męskie, które są pozbawione dodatkowych zdobień. Oxfordy, które wykonane są tylko z jednego kawałka skóry bardzo często nazywane są lotnikami. Producenci bardzo często oferują modele posiadające charakterystyczne zdobienia wykonane na skórze w postaci perforacji.

Do najpopularniejszych półbutów męskich [https://www.deichmann.com/PL/pl/shop/meskie/meskie-buty-meskie/buty-meskie-polbuty.cat] można zaliczyć także derby, które są zdecydowanie masywniejsze od powyżej opisanych oxfordów. Derby posiadają otwartą przyszwę i wyraźnie zaznaczoną podeszwę. Klasyczne derby odróżniają się również nieco wyższym obcasem. Większość modeli posiada gładką powierzchnię, która pozbawiona jest wszelkich zdobień.