Rękawiczki zimą mogą być prawdziwym zbawieniem – zwłaszcza kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera, a ręce zaczynają marznąć. Pozwalają nie tylko na ogrzanie się, ale również mogą być eleganckim dodatkiem, który sprawdzi się w absolutnie każdej stylizacji. Rękawiczki jednak trzeba umieć dobrać – tak by pasowały do wybranej przez nas kreacji. Jak wybrać najlepsze?

Rękawiczki zimowe damskie – różnorodność krojów i materiałów

Wybór krojów rękawiczek zimowych damskich i materiałów, z jakich są one dziś wykonywane, jest ogromny. W sklepach i salonach odzieżowych znaleźć można zarówno bardzo dopasowane i dość krótkie rękawiczki o bardziej eleganckim kroju, jak i rękawice znacznie luźniejsze (z palcami, albo bez), które za to są o wiele cieplejsze. Zwłaszcza kupując rękawiczki bardziej dopasowane, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały uszyte. Powinien on spełniać nie tylko oczekiwania estetyczne, ale zapewniać również możliwie jak największy komfort termiczny. To szczególnie ważne zwłaszcza zimą, kiedy temperatury mogą spadać nawet znacznie poniżej zera stopni.

Czy każde rękawiczki pasują do wszystkiego?

Oczywiście nie każde rękawiczki pasują do wszystkiego, choć to nie znaczy, że odpowiednie ich dobranie zawsze powinno być priorytetowe. Przy bardzo niskich temperaturach zdecydowanie najlepiej jest kierować się przede wszystkim właściwościami rękawiczek. Warto jednak w swojej szafie mieć ich kilka par – tak by zawsze można było dobrać coś pasującego do aktualnej kreacji.