Badania pokazują, że statystyczna kobieta w Polsce ma dwa ponad dwa razy więcej butów (17 par), niż statystyczny mężczyzna (7 par). Idealnie nam to obrazuje, przed jakim wyborem muszą stanąć kobiety, wybierając konkretnie buty na zimę. Na rynku mamy coraz więcej butów w sprzedaży, stąd też dużo ciężej jest podjąć decyzje. Jak nie zmarznąć zimą? Czym się kierować, aby odpowiednio dobrać buty zimowe damskie? Wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane w tym artykule. Czytaj dalej!

JAK NIE ZAMARZNĄĆ I CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE?

damskie trapery czerwone

Podczas zakupów, nie należy kierować się tylko kwestiami estetycznymi, nasze bezpieczeństwo, jak i zdrowie też jest tutaj bardzo ważne. Przez stopy ucieka bardzo duża ilość ciepła z naszego organizmu, co jest powodem wychłodzenia, a wskutek tego możemy się przeziębić. Na co zwracać uwagę, kupując zimowe obuwie? Buty zimowe damskie powinny charakteryzować:

  • Wysoka cholewka – bardzo ważna rzecz w butach zimowych damskich, chroni nas przed kontaktem ze śniegiem, minimalizuje poczucie zimna, jak i pomoże na w stabilizacji stawu skokowego.
  • Grubsza podeszwa – minimalizuje ryzyko poślizgnięć, amortyzuje naszą stopę, zmniejsza poczucie zima.
  • Odpowiednim rozmiarem – pamiętajmy, żeby na zimę kupić buty o pół rozmiaru większe, ponieważ np. po założeniu grubszych skarpetek, nasza noga będzie mogła dalej oddychać.

JAKIE BUTY SPRAWDZĄ SIĘ IDEALNIE? – PODPOWIADAMY!

Stres, podczas gdy wypadanie nam jakieś ważne spotkanie, a mamy tylko pod ręką sportowe zimowe buty, jest nie do opisania. Warto zaopatrzyć się więcej, niż w jedną parę butów. Na wypadek właśnie takich sytuacji świetnie sprawdzą się zimowe kozaki, których możemy, użyć, wychodząc na miasto, do restauracji, pasujące do eleganckich płaszczy, a sportowe buty powinniśmy zostawić na wieczorne spacery, czy też dalsze wędrówki.

Oczywiście dobranie butów zimowych damskich pod względem wygląd jest kwestią indywidualną, ale też nie zapominajmy o bezpieczeństwo i naszym zdrowiu, które mamy tylko jedno!