Złoto jest kultowym kolorem. Kojarzy się z klasą i dobrobytem. Odpowiednio dobrane dodatki potrafią stworzyć naprawdę wyjątkową stylizację. Warto wiedzieć, co do czego pasuje, by nie przesadzić i nie wywołać efektu kiczu.

Jaki typ urody lubi złoto?

Choć kolor ten wydaje się uniwersalny, warto mieć na uwadze kilka kwestii, decydując się na ubiór w odcieniu złota. Sprzyja on głównie wiosnom i jesieniom, czyli typom urody, które można wywnioskować z cech zewnętrznych.

Panie wiosny posiadają:
– ciepłą karnację,
– złote piegi,
– włosy blond lub brązowe,
– mało intensywny kolor oczu.

Z kolei jesienny typ urody ma:
– skórę skłonną do poparzeń słonecznych,
– piegi,
– włosy o rudych odcieniach,
– zielone lub brązowe oczy.

To właśnie kobiety o takiej urodzie najlepiej prezentują się w złotej sukience maxi. Stonowane odcienie są idealne do pracy, a połyskujący materiał na uroczystość.

Co dodać do złotej stylizacji?

Już sama sukienka jest wyjątkowo ozdobna. Warto jednak wiedzieć, co najbardziej pasuje do takiej stylizacji, by nie popełnić gafy. Ze złotem najlepiej łączy się czerń oraz czerwień. Torebki i buty powinny więc być dobierane według tych kryteriów. Nie należy przesadzać z ilością biżuterii. Wystarczy minimalistyczny dodatek – niewielkie złote kolczyki lub łańcuszek.

Na co dzień i od święta – taka jest wyjątkowa złota sukienka maxi. Można z nią komponować stylizacje na różne sposoby i poczuć się naprawdę wyjątkowo.