Długie sukienki dla kobiet powracają do mody, a w związku z tym stale zwiększa się asortyment sklepów z ubraniami właśnie o sukienki maxi. Długa spódnica, często przykrywająca nie tylko kostki, ale nawet stopy, wykonana jest najczęściej z lekkiego i zwiewnego materiału, który delikatnie podkreśla kobiece biodra i wyszczupla dolną część sylwetki.

Co sprawia, że sukienka maxi jest taka wyjątkowa?

sukienki maxi

Dzięki wykorzystaniu bardzo dużej ilości materiału, możliwości wykorzystania połączeń kolorystycznych i wzorów pozostają nieograniczone. Do produkcji sukienek maxi można więc wykorzystać każdy materiał, począwszy bawełny po koronkę czy dzianinę. Sukienki mogą posiadać falbany i marszczenia, które pełnią funkcję ozdobną, ale również mogą być wykonane z jednego kawałka materiału, co pozwala zachować umieszczony na nim wzór w całości. Coraz częściej dostępne są również sukienki z lekko prześwitującym dołem, które szczególnie dobrze sprawdzają się przy letnich stylizacjach np.: na plaży.

Kobiecość ukryta w długości

Sukienki maxi wybierane są często przez kobiety, które chcą ukryć swoje nogi i przykuć uwagę do innych części ciała, ale też przez te, które lubią otaczać się nutą tajemniczości. Lejący się ku ziemi dół sukni optycznie wyszczupla sylwetkę i nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Długa spódnica pozwala na swobodę ruchów i dodaje pewności siebie. Aby ułatwić poruszanie się w codziennych sytuacjach, wiele sukienek maxi wyposażona jest w rozcięcie, które pozwala na większy zakres ruchu podczas spaceru.